Ознака: кокос

Кулинарство

НЕОДОЛИВ ВКУС! Сладолед од манго и кокос!

Само погледнете ја фотографијата…Состојки: Половина манго Половина банана 2дл сок од банана или ананас 4 лажици рум 2 лажици сок од лимета Прстофат сол Подготовка: Во блендер помешајте ги парчињата […]

Кулинарство

Изненадете ги домашните и гостите: Направете BOUNTY чоколатца за само 10 минути

Изненадете ги гостите и домашните кој ќе уживаат во комбинацијата од кокос и чоколадоПотребни состојки: 200 мл кондензирано млеко (или слатка павлака) 150 грама кокос 400 грама шеќер во прав […]