Ознака: кокос

Кулинарство

Потребни ви се само 3 состојки: Рецепт за енергетски барови со кокос

Енергетските барови направени од квалитетни состојки се многу популарен избор за појадок или закуска после вежбање. Можете да купите стотици различни протеински барови со секакви додатоци, но можете и да […]

Кулинарство

Безглутенска каша од кокос со чоколадо и ф’стаци

Безглутенската храна е сè популарна во последно време, дел поради зголемената бројка на луѓе кои се алергични на глутен, а дел поради мислењето дека со безглутенската храна полесно се доаѓа […]

Кулинарство

Освежете се во топлите денови со десерт од праски, мед и кокос

Кокосот и праската се вкусови кои прекрасно се надополнуваат, а кога ќе додадете и мајчина душица ќе добиете едно сосема поинакво уживање за вашите сетила. Потребни состојки: 4 мали праски […]

Кулинарство

Вкусни, меки и сочни: Чајни колачиња за само 10 минути….

Брзи вкусни, едноставно морате да ги пробате….Состојки: ½ литар  млеко 5 лажици густин 10 лажици шеќер  1 ванилин шеќер 150гр путер 1 (1кг) пакетче чајни крукчиња 200 гр кокос Млеко […]

Кулинарство

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна арома

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна аромаСостојки: за темното тесто 150гр мелени лешници 200 гр брашно 240 гр путер 120 гр […]