Вкусни, меки и сочни: Чајни колачиња за само 10 минути….

Брзи вкусни, едноставно морате да ги пробате….Состојки:
½ литар  млеко
5 лажици густин
10 лажици шеќер
 1 ванилин шеќер
150гр путер
1 (1кг) пакетче чајни крукчиња
200 гр кокос
Млеко за потопување и малку рум
Млекото  зовријте го, помешајте го густинот со  малку млеко, додадете го шеќерот, ванилиниот шеќер и  сварете пудинг. Кога ќе се олади  додадете  изматен путер.
Крукчињата потопете ги  во млеко со малку рум, па со мала лажичка  пополнете ги крукчињата со фил и  извалкајте ги  во кокос.
Најдобри  се кога ќе отстојат неколку часа во ладилник или  уште подобро преку ноќ.Состојки:
½ литар  млеко
5 лажици густин
10 лажици шеќер
 1 ванилин шеќер
150гр путер

Пронајдете не на следниве мрежи: