Ознака: конгрес

Вести

Груевски во Малта оствари средби со лидерите на ЕУ и премиерите на водечките земји од ЕУ

Партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, а во чиј состав беа и членовите на извршниот комитет на партијата Никола Попоски, Влатко Ѓорчев и секретарот за меѓународна соработка Александар […]

Вести

Груевски на Конгрес на ЕПП и средби во Малта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од денеска, па во наредните неколку дена заедно со партиска делегација ќе присуствува на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП) што се одржува во Малта.Меѓудругото, […]

Вести

Прв Македонски конгрес за орална и имплантна хирургија

Во Скопје следните два дена ќе се одржи Првиот македонски конгрес за орална и имплантнa хирургија со интернационално учество, на кој учествуваат 20-ина еминентни предавачи од Италија, Словенија, Србија, Германија, […]

Вести

Обама го стави акцентот на економијата во говорот во Конгресот

Американскиот претседател Барак Обама пред членовите на Конгресот и милионите ТВ гледачи го одржа редовниот годишен говор (State of the Union) во кој централна тема беше економијата и поттик на […]