Ознака: конгрес

Избор на уредникот

Слободен печат: ВМРО-ДПМНЕ на вонреден конгрес по референдумот ќе бира нов лидер

Следува ли „свилен гајтан“ за Мицковски? Слободен печат има поопширен текст на следнава тема: Големи промени во раководството на ВМРО-ДПМНЕ ќе се случат веднаш по референдумот, бидејќи од неодамна во партијата […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Навреме предупредив за катастрофата

Статус на Филип Петровски од март оваа година. Каде што го деконструира местењето на конгресот визави денешната погубна политичка состојба во која што се наоѓа Македонија, а истовремено придружена со […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Нашата душа, гордост и патриотизам се поголеми од сите споменици

Браќа и сестри Македонци, Нашата душа, гордост и патриотизам се поголеми од сите споменици. Ние сме горда нација и затоа и ги подигнавме овие спомен обележја. Нашата душа не можат […]

Избор на уредникот

Сајтот Коложег праша: кој ќе ја одбрани Македонија?

Така што во Македонија на официјалната внатрешна политичка сцена остана идеолошка пустош и само две клиентелистички врхушки на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, купени и уценети од Дип Стејт, и двете без […]

Издвојуваме

Да те фали Љубчо треба ептен да те фати паника

Како мирудија на фарсата од Валандово се јави и Љубчо Георгиевски, човекот кој „Пресуди“ кој ќе биде претседател на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид во сега веќе далечната 2003 година, со давање […]

Издвојуваме

Генеза на лагата и манипулацијата. Членството на ВМРО-ДПМНЕ отворено прашува!

Отприлика вака реагира вчудоневиденото, лојално членство на ВМРО на фарсичната случка од приватен карактер во Валандово.  Грешка, голема грешка е што не им се слуша гласот и не се почитува […]

Издвојуваме

Илија Димовски: Овој конгрес не е демократски!

Со жалење ги информирам делегатите на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ дека нема да присуствувам на Конгресот затоа што раководните лица и органи во партијата не создадоа и не овозможија услови за […]