Ознака: конгрес

Вести Интервјуа Политички партии

Латиновски: Само Мицкоски верува дека победил на изборите

Латиновски: Само Мицкоски верува дека победил на изборите Латиновски имаше интервју за СЛОБОДЕН ПЕЧАТ поврзано со повиците за Конгрес и смена на Мицковски По поразот на парламентарните избори, лидерот на […]

Вести Политички партии Црна хроника

Уапсен е насилникот кој и се закануваше на екс пратеничката Весна Дамчевска Илиевска

Уапсен е насилникот кој и се закануваше на екс пратеничката Весна Дамчевска Илиевска МВР попладнево во населбата Бутел 1 го лиши од слобода било лицето С.Ч. (29), пријавен од екс […]

Вести Политички партии

Продолжуваат барањата за оставка на Мицковски, денеска од членовите во Карпош

Продолжуваат барањата за оставка на Мицковски, денеска од членовите во Карпош. Пред медиумите се обрати Сашо Лазаревски Сашо Лазаревски кој е актуелен советник од ВМРО-ДПМНЕ во Општина Карпош и воедно […]

Вести Политички партии

Стамов: Георгиевски и Груевски дадоа оставки по загубени избори, но не и Мицкоски кој ја доведува партијата во опасност

Стамов: Георгиевски и Груевски дадоа оставки по загубени избори, но не и Мицкоски кој ја доведува партијата во опасност Би сакал да изразам благодарност до сите членови на ВМРО-ДПМНЕ кои […]

Вести Политички партии

Кавракова: Според анкетите на Мицковски убедливо победувавме, но се случи дебакл

Кавракова: Време е за конгрес на партијата и оставка на Мицкоски Време е за оставка на Христина Мицкоски и за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, во писмен допис до медиумите […]

Вести

Побарана одговорност од Мицковски за изборниот пораз и свикување на Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Побарана одговорност од Мицковски за изборниот пораз Еве го интегралниот текст кој беше пратен до медиумите денеска по тој повод: Почитувани, ВМРО -ДПМНЕ е победничка партија. ВМРО -ДПМНЕ има и […]

Издвојуваме

Науновски: членството и комитетите можат да назначат делегати и да го сменат Мицковски

Науновски: членството и комитетите можат да назначат делегати и да го сменат Мицковски Во пост на Фејсбук Науновски објасни дека правниот вакум, кој се чини е намерно создаден може да […]

Вести

Дол на средба со втора делегација од ДПМНЕ: Дискутиравме за загрижувачката состојба во партијата

Претседателот на ЕПП, Жозеф Дол денеска по завршувањето на Конгресот имал средба со поранешниот заменик ген. сек. на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, поранешниот министер Никола Тодоров и исклучената пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Емилија […]