Ознака: конгрес

Издвојуваме

Весна Дамчевска Илиевска: Вождот си назначува претседатели на комитети без процедура и само ако го величаат

Гледам пак по трет пат го назначиле за претседател на ОК Бутел, актуелниот пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Се прашувам дали е демократски без никакви процедури, дали е чесно да продолжи […]

Вести

Иницијатива за Конгрес: ВМРО загуби во Струмица, потребна е смена на Мицковски

Зоран Заев кој беше критикуван дека го сменил името, дека дозволил двојазичност или дека склучил штетен договор со Бугарија, повторно ќе ја води владата, изјави Десанка Илиевска, Член на ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести Интервјуа

Никола Попоски по изборите напиша дека партијата е поразена и не е победник на изборите денеска се појави со интервју за Прес24

Никола Попоски по изборите напиша дека партијата е поразена и не е победник на изборите денеска се појави со интервју за Прес24 Проценка од 2017 беше дека против ваква власт, […]

Вести

Иницијатори за Конгрес: Мицкоски е виновен за тоа што Заев состави влада

Иницијатори за Конгрес: Мицкоски е виновен за тоа што Заев состави влада Во соопштение за јавноста денеска реагираа на прес конференцијата на Мицковски, конгресмените кои бараат да се свика Конгрес […]

Вести

Му откажа навигацијата на Мицковски велат иницијаторите за смена во ВМРО

Најпрвин го поздравуваме потегот што Христијан Мицкоски, реши да го прекине молкот и неговото исчезнување и криење од јавноста. Жалиме што денес, после исполнувањето на вториот услов за оставка – […]

Вести Видео

Петровски: Немаме победа на избори од доаѓањето на Христијан Мицкоски

Петровски: Немаме победа на избори од доаѓањето на Христијан Мицкоски Се погласно се зборува од широкото членство дека треба да се одржи Конгрес на ВМРО ДПМНЕ и да се побара […]

Вести Политички партии

Иницијаторите за Конгрес во ВМРО: не за политичко и физичко насилство!

Иницијаторите за Конгрес во ВМРО: не за политичко и физичко насилство! Отворено писмо по заканите и употребата на осуденици и насилници за да се заштитат одредени политичари и привилегии. Дозволете […]

Политички партии

Мицковски да го осуди нападот врз поранешната пратеничка Весна Дамчевска Илиевска

Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес е згрозен од примитивизмот со кој што беше направен обид да се заплаши поранешната пратеничка Весна Дамчевска Илиевска. Само луѓе со ниска политичка […]