Ознака: конте

Меѓународен фудбал

Конте се соочува со нова суспензија

Тренерот на Јувентус, Антонио Конте, нема многу причини да биде задоволен и покрај одличните резултати кои ги постигнува со екипата.Поранешниот италијански репрезентативец, во понеделникот, три часа бил сослушуван од Државниот […]

Меѓународен фудбал

Конте ја доби наградата „Златна клупа“

Тренерот на Јувентус, Антонио Конте ја доби наградата „Златна клупа“ за најдобар тренер во Серија А, во минатата сезона.Во традиционалниот избор учествуваат сите тренери во Серија А и Серија Б, […]

Меѓународен фудбал

Трапатони: Конте и Страмачони се моите наследници

Селекторот на репрезентацијата на Ирска, Џовани Трапатони, е сместен во италијанската куќа на славните, а кога е во прашање фудбалот како свои наследници ги означи тренерите на Јувентус и Интер. […]