Ознака: корона вирус

Вести

Филипче: Советот за Безбедност препорача прогласување на кризна состојба во цела држава во траење од 30 дена

Состојбата со Ковид-19 е многу сериозна. Денес кај претседателот Стево Пендаровски ги презентирав анализите на министерството во однос на пандемијата и разговаравме за следните чекори кои треба да се преземат. […]

Ракомет

Столе Стоилов е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ

РК „Вардар“ дуелот со Нексе во четвртфиналето во СЕХА-лигата ќе го игра без својот капитен Столе Стоилов, бидејќи токму тој е заразениот со коронавирус, откри тренерот на црвено-црните – Стевче Алушовски. […]

Издвојуваме

Заштитете се, одржувајте растојание!

Одржувањето на физичка дистанца е најсигурниот начин за заштита од коронавирусот, но истовремено и најтешкиот. На сите ни фали физичкиот контакт и гушкањето со пријателите и блиските, но мора да […]

Вести

Од сега е забрането групирање на повеќе од 4 лица

Владата на Република Северна Македонија на 18-та седница донесе одлука за забрана за собирање во групи (групирање) на повеќе од четири лица на јавен простор, односно паркови, јавни површини или […]