Ознака: корона вирус

Вести

Во болниците има 1.348 пациенти заразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Во болниците има 1.348 пациенти заразени со КОРОНА ВИРУСОТ Министерството за здравство соопшти дека, од болниците низ земјава, после Скопје најмногу хоспитализирани пациенти позитивни и суспектни на ковид-19 има во […]

Политички партии

Тимчо Муцунски е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ

Тимчо Муцунски е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ Тимчо денеска објави: Пред малку добив резултат дека сум позитивен на COVID-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е […]

Вести

Волстрит журнал со шокантни информации: Коронавирусот кружел околу американците пред да избие во Кина

Според најновите истражувања, вирусот корона бил присутен во САД пред да се појават првите случаи во Вухан, Кина, кој досега се сметаше за извор на вирусот. Ова е заклучено врз […]

Вести

Доктор од Крушево и медицинска сестра од Битола починаа од ковид-19

Доктор од Крушево и медицинска сестра од Битола починаа од ковид-19 Доктор Вангел Трајчулески беше хоспитализиран десетина дена во инфективната клиника, а денеска почина. На овој маглив декемвриски ден не […]