Ознака: коса

Мода

Оваа боја на коса ќе биде најмодерна во 2020-та година

Експертите тврдат дека една од најактуелните бои на коса следната година ќе биде една необична нијанса, идеална за сите дами кои отсекогаш сакале да прејдат во таборот на русокосите, но […]

Нега и убавина

Како да ја подготвите косата за студеното време?

Есента и официјално пристигна, а со неа се намалуваат температурите, што може да биде штетно за косата. Како може да бидете сигурни дека вашата коса е подготвена за студентите денови […]

Нега и убавина

Хит метод за обновување на косата: Плакнење со обична вода од сварен ориз

Оризовата вода која останала по готвењето го сочинува новиот тренд за нега на косата кои блогерките и голем број жени на Инстаграм тврдат дека ја прави нивната коса многу поубава […]

Сцена

Не престанува да ја интригира јавноста: Антониа Гиговска ги распамети фановите со новиот изглед

Македонската млада пејачка, Антониа Гиговска, постојано ја интригира јавноста со своите необични и уникатни изданија. Овој пат ја промени бојата на косата – сега е дел од светот на русокосите […]

Нега и убавина

Ја миела косата со ракија два пати неделно: Кога ќе прочитате зошто и вие ќе го правите истото

Ракијата ја поттикнува циркулацијата, а во исто време може да ви помогне и кога е убавината во прашање. Нашите баби два пати во неделата на темето ставале комбинација од домашна […]

Нега и убавина

Природна заштита за коса изложена на сонце

Преку летото, сонцето е најголем непријател на косата. Освен сонцето, практично смртоносната комбинација за здрава коса се сонцето и морската вода. Затоа за вас го најдовме најдобриот природен рецепт за […]

Нега и убавина

Природна маска за коса која го штити секое влакно од косата од сонцето

Сите го сакаме сонцето, морето и плажата. Но, вистината е дека овој спој е непријател за женската коса. Но, со соодветна нега можете навремено да го спречите проблемот со оштетување […]

Сцена

Непрепознатлива: Да ја сретнете во живо ќе се изненадите- Карлеуша се фотографираше без грам шминка и со новиот имиџ

Пејачката Јелена Карлеуша ги изненади фановите откако сподели фотографија на својот Инстаграм профил на која нема ниту грам шминка на себе. Имено пејачката сакаше да се пофали дека го променила […]