Ознака: коса

Сцена

Раскина со милијардерот, па реши да ја смени фризурата од корен: Емина Јаховиќ повеќе не изгледа вака, фановите „полудеа“

Емина Јаховиќ одлучи да направи промена во изгледот по раскинувањето на љубовната врска со турскиот бизнисмен Садетин Саран. Популарната пејачка ја скрати косата и ја офарба, а со промената се […]

Сцена

Видео на кое на Јелена Карлеуша брутално со ножици и ја кратат косата

По тешкиот период во кој се најде, Јелена Карлеуша се враќа на своите секојдневни обврски и ангажмани. Така, неодамна на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави со кратка фризура […]

Живот

Ќе ве заболи срцето од очајната порака на една мајка до крадецот: Врати ми ја само косичката на мојата мртва ќерка

Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само една работа, која ѝ значи […]

Живот

Мало девојче трпело неподносливи болки во стомакот поради ужасна навика: Докторот бил шокиран кога видел што има внатре

На 8-годишно девојче кое со години ја грицкала својата коса, во томакот имала “топка” од влакна тешка еден и пол килограм. Феифеи од Гуангдонг, од југот на Кина својата коса […]

Живот

Цел живот сте во заблуда: Косата не белее од старост, туку од оваа причина

Ако забележавте дека вашата коса почнуваа да белее, а белите влакна не се веќе само неколку, единствено што може да направите е да се опуштите. Научниците откриваат дека косата не […]

Нега и убавина

Во младоста почнала да ќелави, а денес изгледа како божица: Оваа Русинка открива како го спречила опаѓањето на косата

Анастасија Сидорова позната и како руската Златокоса имала големи проблеми со алопецијата и никако не успевала да ја израсне својата коса. Денес таа им дели совети на сите оние кои […]

Сцена

Тајна долго криена: Како кралот на народната музика останал без коса

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. Тој признал дека престанал […]

Нега и убавина

5 видови храна што ја прават вашата коса мрсна и 3 намирници што го спречуваат тоа

Доколку имате проблем со мрсна коса, најверојатно барате посебни шампони, ја сокривате косата во опавче или ја миете многу често. Но постојат и други трикови што ќе ви помогнат да […]