Ознака: коса

Нега и убавина

5 видови храна што ја прават вашата коса мрсна и 3 намирници што го спречуваат тоа

Доколку имате проблем со мрсна коса, најверојатно барате посебни шампони, ја сокривате косата во опавче или ја миете многу често. Но постојат и други трикови што ќе ви помогнат да […]

Нега и убавина

Домашни лекови од цитруси за чисто лице, прекрасна коса и заштита од кашлица

Домашни лекови од цитруси за чисто лице, прекрасна коса и заштита од кашлица 1. Прочистувачка маска од портокали Потребни состојки: Свежо исцеден сок од половина портокал Неколку лажички интегрално брашно […]

Живот

Дали сте знаеле дека слушалките можат да ја оштетат вашата коса?

На здравјето и изгледот на косата, влијаат многу фактори. Освен што е важно кои препарати ги користите и колку често ја третирате со загреани апарати за стилизирање на коса, постојат […]

Сцена

Бекам на плажа не се срами од својот „машки“ проблем

Фотографските објективи од фото-репортерите го забележаа славниот Дејвид Бекам како ужива покрај базен во Мајами. Неговото добро дефинирано и мускулесто тело, накитено со голем број тетоважи, ги восхитува неговите бројни […]

Мода

9 причини зошто уште денес треба да ја намачкате вашата коса со кокосово масло

Ако се исхранувате здраво, тогаш сигурно многу добро ги знаете здравствените придобивки на миризливото и вкусно кокосово масло. Но, дали сте знаеле дека тоа може да биде неверојатно и за […]

Живот

Зошто не е добро да ја сушите косата на воздух, дури ни преку летото?

Сигурно би биле пресреќни кога би можеле неколку недели да не користите никакви апарати за стилизирање на косата, туку само природно да ја оставите да се исуши, нели? Меѓутоа, изгледа […]