Ознака: коса

Живот

Диета за здрава коса

Ако сте ги испробале сите шампони, маски и витамини и не ви помагаат, тогаш време е да ја преиспитате вашата исхрана. Важно е да знаете дека на косата можат да […]

Живот

Генијален начин како да се ослободите од испуканите врвови на косата

Секоја жена сонува за убава и долга коса, сјајна, здрава и без испукани врвови. За жал, само мал број успеваат да ја остварат оваа желба.Смесата која ви ја препорачуваме е […]

Живот

Ставете и мед на косата и очекувајте ЧУДО!

Медот се смета за најголемиот подарок што ни го нуди природата. Тој се користи илијадници години за различни намени. Постои верување дека египетската принцеза Клеопатра била толку убава поради тоа што […]

Живот

Природен начин да ги покриете белите влакна на косата

Појавата на бели влакна е сосема нормална. Некои лица ги добиваат порано, некои покасно. Тоа зависи од генетиката. Нема потреба да се користат разни хемиски препарати така често, туку некогаш […]

Живот

Ефективен домашен шампон за побрз раст на вашата коса

Скоро секој од нас сонува за долга коса..Сме побале најразлични продукти и пак неуспешно.Еве неколку успешни трикови како да ви се забрза растот на косата. Состојки: – шампон од коприва […]

Занимливости

НЕ МОРА ДА ОДИТЕ НА ФРИЗЕР: Еве како можете да си ја скратите косата сами!

Џером Лордел, фризер од Пјер Мишел салонот во видеото прикажува како наједноставно да ја скратите долгата коса, а тоа да можете да го направите без многу мака во својот дом. Секако […]

Живот

ИМА НЕВЕРОЈАТЕН ЕФЕКТ:Домашна маска против првут и опаѓање на косата!

Маската за коса со кромид е моќна исхрана на главата заради минералите и витамините кои се наоѓаат во овој плод.Таа ја хидрира кожата, го спречува опаѓањето на косата, ја подобрува […]