Ознака: коса

Занимливости

Додадете ШЕЌЕР во шампонот и ќе добиете НЕВЕРОЈАТНО МОЌЕН ЕЛИКСИР за косата!

Сите знаеме дека шеќерот е ужасен за линијата, но се чини дека може да направи чудо за нашата коса.Дерматологот Франческа Фуско верува дека сите би требало да додадат шеќер во […]

Живот

Косата ќе ви расте како луда, а видот ќе ви биде како на орел: Три лажици дневно од овој еликсир и ќе се случи чудо!

Многумина од нас имаат проблеми со косата, а и ослабен вид. Природата ни  нуди решение и  за овој проблем. Се што  треба е да ја земете оваа смеса полна  здрави  […]

Сцена

Емина Јаховиќ никогаш повеќе нема да изгледа вака: Пејачката има ужасни болки!

Пејачката Емина Јаховиќ трпела големи  болки  поради кои  била приморана итно да се  ослободи од екстензиите со кои  ја разубавела својата коса. Јаховиќ  пред неколку дена добила бројни комплименти на […]

Занимливости

Оваа НЕВЕРОЈАТНА маска ќе ви врати во живот оштетената па дури и исфарбаната коса!

Еве маска,која ќе ви помогне во јакнење на оштетената коса.Погодна е за сите типови коса а исто така помага и во смалувањето на нејзиното опаѓање,што повеќе таа го стимулира растот […]

Живот

Освен што буквално ни ја гори косата, пеглањето има една лоша последица

Иако  сите знаме дека  користењето пегла прилично  ни  ја оштетува косата-  тоа  баш и  не не спречува често  да ја користиме. И  да, не пости таква пегла која нема да ни  […]

Живот

„Веќе го одминувам салонот за убавина. Сигурно мислат дека одам кај конкуренцијата. Не, само мојата домашна крема за лифтинг дава ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ!“

Маслото од ленено семе се користи најчесто за готвење, но и во козметологијата. Со него лесно може да се подобри статусот на кожата на лицето, телото и косата.Составот на лененото […]

Живот

Еве како изгледа извлекување прамени со Нутела!

Еве како изгледа извлекување прамени со  Нутела!Како изгледа кога омиленот  крем ќе го  ставите на глава  покажал еден фризер  и кој  на својата клиентка  русите прамени ѝ ги офарбал  во  […]

Живот

ПОРЕМЕТУВАЊЕ кое е тешко да се сфати: Ја допирате ли често косата, можно е да имате СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ

Лицата кои се опседнати со допирање на кожата и повлекување на врвовите од косата всушност имаат пореметување на контролата на импулсот кој во медицината е познат како дерматиломанија и трихотиломанија.Овие […]

Живот

Миење на косата наутро или навечер? Не е сеедно, разликата е голема!

Експертите  откриваат  како  на косата  влијае миењето пред пиење и која е разликата во однос на утринското миење.  Објаснуваат и  на што би  требало  да се припази  за косата да […]