Ознака: коса

Живот

Ја нападнаа заради тоа што го направи со косата на 6-годишната ќерка: Еве како таа им ги затна устите!

Шарени бои на косата, специјалното шишање и цртањето по темето отвори сосем нова ера кога станува збор за фризурите и стиловите.Ја нападнаа заради тоа што го направи со косата на […]

Живот

Збогувајте се со првутот: Маска која ќе ја направите сами со само 7 денари

За седум денари ќе имате совршена маска за коса.Она што е најважно е дека резултатите се долготрајни. Фризерите ја препорачуваат, а многу е едноставна и евтина. За седум денари ќе имате […]

Видео

Секоја вечер ја виткала косата во маица: Резултатот воодушеви 17 милиони луѓе!

Имате проблем за фризура за следниот ден? Овој трик ќе го реши вашиот проблем!Доколку имате виткана коса, или ја виткате, сигурно знаете дека е скоро невозможно убаво да ја наместите […]

Видео

Си истури Кока Кола на главата: Погледнете каква ѝ стана косата!

Девојкава решила да експериментира на необичен начин…Девојката истури две шишенца кока кола врз својата коса за да види каква фризура ќе добие. Ефект има, па погледнете го видеото и видете […]

Видео

Тинејџер ја скратил косата еден ден пред матура. Ова е неговиот нов и драстично сменет изглед!

Често се присетуваме какви трендови биле актуелни кога ги гледаме фотографиите од средношколските денови.Сигурни сме дека тоа денес не би го носеле или така изгледале. За 17-годишниот Џулиен еден уникатен […]

Живот

Дали многу ви опаѓа косата?

Многу од жените сметаат дека многу им паѓа косата. Просечно, едно лице губи помеѓу 60 и 100 влакна дневно, вели Анабел Кингсли, експерт за скалп. Ако имате подолга коса, се чини дека […]

Живот

ТРИКОТ за густа и јака коса се наоѓа во состојка која ја имате во кујната!

Со оваа маска ќе го подобрите квалитетот на косата.Во 1 шолја топло млеко стопете 1 лажица мед или шеќер, додадете 20г свеж квасец. Оставете да нарасне 15-20 миути. Добиеаната смеса […]

Живот

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Косата се менува пред срцев удар!

Високата концентрација на котризол во косата е индикатор на потенцијален срцев удар. Имено месеци однапред, според ова ниво, можно е да се одреди ризикот од удар.Истражувајќи го крвниот систем и […]