Ознака: коса

Живот

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Косата се менува пред срцев удар!

Високата концентрација на котризол во косата е индикатор на потенцијален срцев удар. Имено месеци однапред, според ова ниво, можно е да се одреди ризикот од удар.Истражувајќи го крвниот систем и […]

Живот

КОСАТА ЌЕ ВИ ПОРАСНЕ ПРЕКУ НОЌ: Со само 3 состојки направете чудотворна маска за раст на косата

Потребни се само 3 состојки…Ве мачи тенка и кршлива коса? Не сте единствени! Еве сосема природен начин на својата коса да и подарите грст хранливи честички и да и обезбедите […]

Живот

САМО 1 НАМИРНИЦА може да го излечи сето ОВА: Позната ви е на сите, но не сте знаеле за овие лековити својства

Во продолжение следуваат 4 рецепти од само една намирница која лечи 4 болести. Во прашање е кромидот а за какви проблеми станува збор, прочитајте во продолжение.Воспаление на уво Ако патите […]

Живот

Оваа невеста до вчера беше анонимна- сега поради фризурата ја знае целиот свет

Имено, Накија и  Џавонте направиле голема свадба на една плажа во Тексас, а невестата и нејзините деверици се појавиле со афро фризури кои  потполно ги залуделе социјалните мрежи.Таа со овој […]

Вицотека

Те молам повтори ми, како си го изгоре пенисот?

Дечкото ја прашува девојката:Зошто ја пеглаш косата?За да ми биде поголема и подолга.Дечкото ја прашува девојката:Зошто ја пеглаш косата?За да ми биде поголема и подолга.1 час подоцна:Лекарот го прашува момчетоТе […]

Живот

Направете серумски стимулатор за РАСТ и ЛЕКУВАЊЕ на косата – Резултати веќе за 2 месеци

Големата побарувачка за кокосовото масло навистина е оправдана, бидејќи тоа е универзален и совршен производ, и едноставно од него никогаш не можеме да се заситиме, ниту во исхраната, ниту во […]

Живот

Добро погледнете ја својата коса! Таа открива една генетска склоност која ве штити од рак

Дали  го имате овој проблем-  колку и  да ја чешлате косата, постои еден прамен коса, кој  упорно оди на своја страна и  не му можете ништо? Трошите тон гел, масло […]

Живот

Не можете да спиете, имате кршливи нокти или косата ви паѓа? Еве што ви недостига!

Заморот и несоницита сугерираат проблеми со  надбубрежните жлезди , жлезди кои го произведуваат хормонот на стресот. Заморот со запек, паѓање на косата, кршливи нокти и дебелеење – покажува дека веројатно […]