Ознака: коса

Живот

ОВАА СМЕСА ќе ја препороди вашата коса, дури и ако е фарбана

Не само што е висококвалитетна смесата, туку остава и трајни ефекти за косата.Одговара за сите типови на коса, спречува опаѓање на косата и поттикнува брз раст. Ако сакате да ја […]

Живот

Престанете веднаш: Поради утринските навики може да оќелавите!

Како  што  советуваат  експертите, треба да  престанете да го правите ова наутро.Најголемиот број на луѓе  наутро кога ќе станат прво  се упатуваат  во  бањата. Негата на лицето и  забите, средување […]

Живот

НАЈДОБАР ДО СЕГА: БАЛСАМ за раст и сјај на КОСАТА кој познатите фризери ги остави без зборови

Ова е еден од најдобрите природни лекови кој ќе помогне за раст на косата.Косата бара многу внимание, а некои жени и девојки имаат коса која многу бавно расте. Постојат многу […]

Живот

Еве кога жените би требало да престанат да носат тесни фармерки и долга коса

Во  една анкета во  Велика Британија испитаниците  одговориле на прашањето  кога жените  се престари  да носат  тесни  фармерки и  кога  би требало  да ја ошишаат  косата?Испитаниците  рекле дека жените  околу […]

Живот

Заборавете на боењето: Измијте ја косата со оваа течност и НИКОГАШ нема да ви побеле!

Овој едноставен трик лежи во компирот.Компирите имаат многу делотворно дејство на нашето здравје. Освен што нивните лушпи делуваат на подочниците, тие го поттикнуваат растот на косата и ја потемнуваат седата […]

Живот

Како да ја исушите косата без фен, а да имате совршена фризура?

Во деновите кога немате волја да се посветите на средувањето на фризурата, овој трик одлично ќе ви послужи.Сушењето на косата природно на воздух звучи лесно, но реалноста е дека можете […]

Живот

„Повеќе не излегувам со врзана коса“: Оваа смеса треба задолжително да ја имате во бањата. Коса, трепки, веѓи – прави чуда!

За жал, косата е една од првите работи кои се изложени на негативното влијание на животната средина. Без разлика дали ви се допаѓа или не, таа станува слаба, тенка и […]

Живот

Ставила фолија на косата по миењето и го воодушевила дури и сопствениот фризер!

Сигурно знаете дека домашните маски се ставаат на косата пред миење, но дали некој ви кажал дека со помош на неколку состојки и алуминиумска фолија, можете да ја средите косата […]

Живот

Ги остави докторите зачудени: Користете го овој лек и вашата коса ќе расне како луда!

Губитокот на коса е проблем со кој се соочуваат и мажите и жените. Тоа може да се случи поради хормонално пореметување или едноставно поради стрес, како и пеглање и третирање […]