Ознака: крвна слика

Здравје

Чудесен домашен лек, бомба за ИМУНИТЕТ и крвна слика

Комбинацијата на цвекло, јаболка и моркови е ефикасен домашен лек во борбата против вирусите и настинките. Подготовка: Излупете јаболко, морков и цвекло и изрендајте ги ситно. Оставете ги еден час […]

Здравје

Ја подобрува крвната слика и изобилува со витамини и минерали: Неверојатно е што сè цвеклото може да направи за организмот

Списокот на позитивни ефекти кои цвеклото ги има по нашето здравје е навистина долг, а со добра причина го нарекуваат и „суперхрана“. Преполно е со витамини и минерали кои го […]

Здравје

Овој моќен напиток ја подобрува крвната слика и ја зголемува енергијата

Ако често се чувствувате уморно и малаксано и потребно ви е повеќе енергија, еднаш дневно пијте го овој напиток и ќе се чувствувате многу подобро. Недостатокот на енергија е честопати […]

Живот

Овој напиток ќе ви ја подобри крвната слика

Намалувањето на нивото на хемоглобин во крвта, независно од бројот на црвени крвни клетки (еритроцити), го намалува капацитетот на крвта да го пренесува кислородот, што доведува до анемија.Во медицината постојат […]

Живот

Лекарите се зачудени: Само три лажици од оваа смеса дневно е БОМБА за крвната слика!

Не одложувајте ја подготовката на овој природен лек – ќе ви годи неговиот вкус, како и неизоставниот ефект врз здравјето.Кај крвната слика не е важен само бројот на крвни зрнца, […]

Живот

Подобрете ја крвната слика со оваа билка!

Листовите од свежата коприва изобилуваат со витамините Ц, А, Б2 и К, каротен и пантотенска киселина, калциум, фосфор и железо. Со еден збор, во нив се крие вистински провитамински концентрат.Копривата […]