Ознака: криминал

Црна хроника

Го фатиле со дрога, но ја голтнал, па починал

На Граничен премин Делчево на влез во Република Македонија, синоќа со патничко моторно возило „Мини купер “ со бугарска национална ознака се пријавил Д.А.(32) од Злетово, кој го управувал возилото, […]

Вести

Груевски експресно доби азил! Дали е договарано од предходно бегството?

Груевски експресно доби азил! Дали е договаран пред бегството? Оти се чини дека оваа операција била подготвувана и егзекутирана од поодамна. Ова го тврдиме бидејќи не е бегството и барањето […]

Избор на уредникот

Дали Груевски веќе стигнал во АЗЕРБЕЈЏАН?

Според информациите кои што вчера на сите страни се лиферуваа тој веќе ја напуштил Унгарија. Како потенцијална наредна дестинација е споменуван Азербејџан. Се погласно се говори и дека кабинетот на […]

Издвојуваме Мислења

Ако не апсиш, ќе те апсат!

Твитер заедницата како најслободен медиум во Македонија има стално најпрецизен статус за случувањата во Македонија. Погледнете како прецизно е објаснето. Целиот круг од македонското осамостојување во независна држава до денес. […]

Избор на уредникот

Лидер: Фирмата на Мукоски добила 10 милиони денари од власта!?

Семејната компанија на пратеникот Крсто Мукоски остварила огромни приходи од државни тендери за време на актуелната власт, покажуваат документите до кои стигна „Економски Лидер“, преку вкрстени проверки во Бирото за […]

Коментари

Последниот „бедем“ на Мицковски. Одбрана која сигурно ќе го одведе во „светла иднина“

Да не е тажно ќе биде комично. И тоа многу смешно. Еве ги гавазите на Мицко кои се сметаат самите себе за негови првобранители и со право да денунцираат секој […]

Избор на уредникот

Сакате да знаете како се живее во Европската унија?

Појдете во Бугарија, Хрватска, Романија… Во градовите во центарот ќе видите луѓе како се шетаат по шетачките улици во елитни кафе барови Старбакс и бутици. Се е тоа е фасада. […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Депилаторките од ВМРО со фризерките од СДСМ ?

Како обичен неопределен посматрач на целокупната ситуација во целата наша мала државичка која што бескрајно ја сакам , ми се гади од се. Сакам да споделам нешто со вас. Сте […]

Избор на уредникот

Дали се точни шпекулациите дека сопственикот на Авто Испитен Центар Скопје е кум на Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски?

Кој е 26 годишниот Виктор Серафимов, сопственик и управител на Авто испитен центар Скопје. Дали се точни шпекулациите дека е кум на Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски и до […]

Регион

Голема тајна на 90-тите: Ќе ве изненади приказната што се крие зад опашаната тренерка!

Иконите на белградскиот асфалт се паметат по бројот на криминални дела, според начинот на живот, но и по единствениот стил на облекување кој тогаш бил популарен.Тренерка, каиш, „ер максици“, златен […]