Ознака: кромид

Кулинарство

Направете го кромидот поблаг и ослободете се од неговата жестина

Познатиот готвач Џејми Оливер неодамна на Инстаграм открил едноставен, а ефикасен трик, кој на повеќето ваши специјалитети ќе им даде подобар шмек Славниот Британец објаснил како да го направите кромидот […]

Живот

Ако сакате добар вкус на храната, не заборавајте да ја додадете оваа состојка

Тоа е главна намирница на секоја светска кујна и треба да биде главна храна за нашето здравје, вели доктор кој верува дека кромидот треба да се јаде секој ден, бидејќи […]

Здравје

Ги истрила рацете со кромид а ефектот е изненадувачки!

Третирањето на голем број здравствени состојби со помош на состојки кои веќе ги имате во кујната е одличен начин да се заштедат пари и да се промовира природното лекување. Кромидот […]