Ознака: кромид

Живот

Сакате кромид, но го одбегнувате поради здивот? Со овој ТРИК, ќе можете слободно да го јадете!

Нема подобра комбинација од скара и кромид, но непријатниот здив кој го остава, понекогаш ве тера да го одбегнувате… Овој едноставен трик, го елиминира непријатниот мирис.Се што треба да направите […]

Живот

САМО 1 НАМИРНИЦА може да го излечи сето ОВА: Позната ви е на сите, но не сте знаеле за овие лековити својства

Во продолжение следуваат 4 рецепти од само една намирница која лечи 4 болести. Во прашање е кромидот а за какви проблеми станува збор, прочитајте во продолжение.Воспаление на уво Ако патите […]

Кулинарство

Засече огромен кромид на кришки а потоа го спржи. За десет минути имала вистинска гозба за цело семејство и пријателите!

Засече огромен кромид на кришки а потоа го  спржи. За десет минути имала  вистинска гозба за цело семејство и  пријателите!Пржен кромид може да се најде во секојдневното јадење и  може […]

Живот

Едноставен и ефикасен рецепт за регулирање на КРВНИОТ ПРОТИСОК и ЈАКНЕЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ

Овој едноставен и неверојатно ефикасен рецепт на руската традиционална медицина ќе направи вашиот зголемен крвен притисок да го доведете во границите на нормалата и значително да го зголемите имунитетот.- земете […]