Засече огромен кромид на кришки а потоа го спржи. За десет минути имала вистинска гозба за цело семејство и пријателите!

Засече огромен кромид на кришки а потоа го  спржи. За десет минути имала  вистинска гозба за цело семејство и  пријателите!Пржен кромид може да се најде во секојдневното јадење и  може да се прави на разни начини. Еве како можете да бидете лреативни и  да направите не само декорација, туку и  одличен вкус!
Голем сладок кромид
половина  шолја брашно
лажица црвен пипер
лажичка лук сецкан
малку оригано
2 лажички лута пиперка
Бибер
Шолја млеко
2 јајца
Масло
Исечете го врвот на кромидот. Сега со рамната страна надолу исечете на четвртини. За време на готвењето  кромидот останува во таа положба и потоа се сече на уште неколку парчиња за да бидат 16.
 Целата подготовка погледнете ја во видеото подолуПржен кромид може да се најде во секојдневното јадење и  може да се прави на разни начини. Еве како можете да бидете лреативни и  да напр

Пронајдете не на следниве мрежи: