Ознака: Лефкада

Занимливости

Суфлаки на Халкидики и на Лефкада не е исто јадење: Ова мора да го знаете пред да одите на летување во Грција

И Грците често знаат да се збунат. Со оглед на тоа дека голем број од туристите летуваат во областа на северна Грција тогаш треба да знаете дека тоа што е […]

Сцена

Иван Ивановиќ го пронајде својот брат близнак

Водителот на Тв Прва, Иван Ивановиќ го пронајде својот двојник во  Грција!Ивановиќ шетајќи  се по  Лефкада, наишол на плакат на кој  здогледал маж кој  неверојатно многу личи  на него. „Дојдете  […]