Ознака: ливерпул

Видео

Евро гол на Црвена Звезда, Ливерпул понижен (ВИДЕО)

Дебакл на Ливерпул во Белград. Иако англискиот клуб Ливерпул влезе како голем фаворит сепак неговите играчи го напуштија мечот со наведнати глави. Маракана како гладијаторска арена вечерва со јасен победник […]

Меѓународен фудбал

ВБА ја продолжи агонијата на Ливерпул

Фудбалерите на Ливерпул непријатно ги изненадија своите фанови, откако загубија дома, од ВБА со0:2, во последниот натпревар од 26-то коло, во Премиерлигата. Голманот на ВБА, Бен Фостер е најзаслужен за […]