Ознака: Лионел Меси

Меѓународен фудбал

Меси губи по 100 илјади евра секој ден- ова е причината

Напаѓачот Лионел Меси трпи сериозни финансиски загуби откако стана слободен агент. „Л’екип“ проценува дека Аргентинецот изгубил 100.000 евра на ден откако стана слободен агент. Неговиот договор со Барселона истече на […]

Меѓународен фудбал

Меси е најплатениот фудбалер во 2020 година, и дали знаете колку заработи?

Капитенот на Барселона, Лионел Меси е најплатениот фудбалер во 2020 година, според списокот објавен од списанието Форбс. Реномирано списание проценило дека годишната плата на Меси во Каталонија е цели 126 милиони […]

Меѓународен фудбал

Меси конечно го прекина молкот на социјалните мрежи!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси го прекина молкот на социјалните мрежи, откако објави фотографија со своите три деца. Аргентинецот потврди дека ќе остане во Барселона, иако многумина сметаа дека ќе го […]

Меѓународен фудбал

„Камп Ноу“ е подготвен веднаш да поднесе тужба против Меси

Раководството на Барселона е решено да ги бара своите права во драмата со Лионел Меси. Според „Кадена СЕР“, Каталонците веднаш ќе поднесат тужба против играчот и неговиот можен нов клуб. […]

Сцена

Голите гради го ”испратија” Меси на јахта: Антонела во сексапилно бикини ги хипнотизираше папараците…

Најдобриот фудбалер на светот отишол на одмор по завршувањето на сезонта во Примера. Многу од познатите фудбалери ги користат овие денови како можност да се одморат по фудбалската сезона која […]

Меѓународен фудбал

Колку заработува Меси, а колку Роналдо: Разликата во платите е огромна

Sвездата на Барселона, Лионел Меси зема двојно поголема плата на Кристијано Роналдо. Ова стана јасно од податоците, споделени од угледниот француски весник „Екип“. Според информациите, бруто-месечната плата на Меси во […]

Сцена

Меси вербално нападнат на Ибица

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси ужива во паузата пред почетокот на предсезонската подготовка. Неговата популарност, сепак, го спречува да оди незабележано речиси насекаде, а понекогаш и му носи проблеми. На […]

Сцена

Цел свет се смее на фотографијата од Дино Раџа и Меси

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа денес на социјалните мрежи објави дека му ја исполнил желбата на синот да се запознае со Лионел Меси. Раџа преку неговиот сонародник Иван Ракитиќ стигна […]