Ознака: лице

Живот

Ако имате бенка на некое од овие места, ќе ве следи среќа во животот

Поаѓајќи од принципите на древните култури кои проучуваат различни сегменти на животот, а со тоа и бенките на телото, тешко е да се заобиколи хиндуизмот. Се верува дека бенките на […]

Живот

Како да ја спречите навиката да го допирате лицето?

Како да ја спречите навиката да го допирате лицето? Покрај мерките преземени во многу земји, постојано слушаме за фактот дека мора да ги миеме рацете многу почесто, а специјалните предупредувања […]

Сцена

Јована откри голема тајна на нејзиното лице кoja ја криела со години

Српската водителка Јована Јоксимовиќ која е една од омилените ТВ лица во Србија секојдневно ги расположува гледачите пред малите екрани. Таа често знае да се насмее и на своја сметка, […]

Нега и убавина

Секоја жена треба да го знае рецептот за оваа маска: Вашата кожа ќе изгледа 10 години помладо

Маските што можете да ги направите дома се најдобри затоа што тие се целосно природни и без никакви адитиви што најчесто ги има во кремовите што ги купувате од аптека. […]

Живот Нега и убавина

Како да го намалите утринското отекување на лицето?

Без разлика дали сте јаделе премногу солена храна претходната вечер, имате напад на алергија или пак, сте испиле повеќе алкохол, утринското отекување на лицето лесно може да се отстрани ако […]

Нега и убавина

Како да го намалите утринското отекување на лицето?

Без разлика дали сте јаделе премногу солена храна претходната вечер, имате напад на алергија или пак, сте испиле повеќе алкохол, утринското отекување на лицето лесно може да се отстрани ако […]

Нега и убавина

Никогаш не ги стискајте акните и не ги депилирајте влакната на ова место од лицето, последиците може да бидат сериозни

Поради начинот на снабдување на крв од носот и областа околу носот, можно е, но многу ретко, инфекцијата од носот да се прошири и на мозокот, да предизвика тромбоза, менингитис […]

Живот

Програма од 9 вежби со кои ќе се ослободите од брчките и салото на лицето

Доколку имате дупла брада, полни образи или брчки околу очите, нема потреба да барате решение кај пластичната хирургија. Јогата за лице може да ви помогне да изгледате помладо на природен […]

Нега и убавина

5 јасни знаци дека користите крема што не одговара на вашиот тип кожа

Покрај толку голем избор, понекогаш е навистина тешко да ја пронајдете вистинската крема за вашиот тип кожа. Затоа и бараме препораки од нашите пријателки при одбирањето крема, за која се […]

Нега и убавина

Големите промени на вашето лице може да се предизвикани од недостаток на сон

Сите веќе добро знаеме колку е важен сонот за нашето здравје, но дали сте знаеле колку големо влијание има на кожата на лицето? Истражувањето кое е спроведено од „Bensons for […]