Ознака: лице

Занимливости

Што се случува со лицето на Никол Кидман?

Никол Кидман на Менхетн го претстави нејзиниот нов филм „Лав“, но целото внимание беше фокусирано на нејзиното „восочно“ лице.  Иако е на 50-годишна возраст, австралиската глумица на лицето нема ниту […]

Живот

Јапонска Зоган масажа: За само 2 недели подмладете го лицето за 10 години!

За само две недели ќе го подмладите лицето. Потребно е да посветите 5 до 7 минути дневно и резултатите ќе ве изненадат. Потребно е да посветите 5 до 7 минути дневно и […]

Вести

Загина едно лице-автомобил влета во канал!

Вчера наутро во 06.15 часот во МВР било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, возило „ауди А4“ со прилепски регистарски ознаки излетало од коловозот и застанало во канал со вода.Од извршениот […]

Фото

СИ ГО ИСТЕТОВИРАЛ БЕБЕТО НА ЛИЦЕ за да го прослави неговото раѓање

Некои го преплавуваат Фејсбук со фотографии, други пак не можат да престанат да разговараат за нив. Еве до каде одат родителите со опседнатоста за своите деца.Овој човек си го истетовира […]

Живот

Фото: Лицето на една сексуална робинка на ИСИС

„Девица, преубава. Стара 12 години…нејзината цена достигна 12.500 долари и наскоро ќе биде продадена“.Огласот на апликацијата Telegram app е застрашувачки: Девојка за продажба е опишана како „Девица. Убава. Има 12 […]

Живот

Еве како ненаспаноста го менува ИЗГЛЕДОТ НА ЛИЦЕТО!

За да демонстрираме колку ненаспаноста негативно делува на изгледот, професионалци со шминка, трансформирале лица на млади луѓе и им покажале како ќе изгледаат ако не спијат доволно.Не се вели залудно […]