Ознака: лице

Живот

Маска за лице од домати и мед

Маската за лице направена од домат и мед ќе ви помогне да ги отстраните токсините кои можат да предизвикаат појава на митесери, акни и други неправилности на кожата.Доматот претставува одличен […]

Живот

Направете домашна маска за лице од морков!

“Испеглајте“ го лицето со помош на оваа маска која дава видлив ефект по првото нанесување.Претпоставуваме дека добро сте запознаени со нутритивните својста на морковот. Изобилува со витамини, содржи етерично масло, […]

Живот

Отстранете ја мрснотијата на вашата кожа на природен начин

Имате проблеми со кожата на вашето лице? Постојано сте во потрага по нешто коешто ќе успее да ја отстрани маснотијата од вашето лице? Имате пробано најразлични креми, но тие можеби […]

Живот

Мијте го лицето со газирана вода-резултатите се неверојатни!

Овој едноставен потег има голем благодат за вашиот здрав изглед, а најчесто го користат Јапонките, познати по добрата нега на нивната кожа и вечно младешкиот изглед.По чистењето на лицето, наместо […]

Живот

Откако ќе го прочитате ова никогаш повеќе нема да заспиете со шминка на лицето

Отстранувањето на шминката навечер пред спиење понекогаш ни претставува вистинско мачење, па одлучуваме да се фрлиме во кревет пред да ја извадиме. Дали ќе ја оставите шминката на вашето лице […]

Живот

НЕ Е САМО ЗА ЈАДЕЊЕ: Ставете ја на лицето и подмладете се за неколку години!

Павлаката е производ кој поседува уникатни својства, кои се должат на нејзиниот балансиран состав од лековити материи, масти и витамини (А, Е, Б1, Б2, и Ц). Таа се апсорбира лесно и […]

Живот

Оваа зима кожата и косата негувајте ги со кафе

Бидете подготвени за оваа зима бидејќи ладните денови полека пристигнуваат. Направете сами едноставни и ефективни препарати за нега на косата и кожата. Тоа можете да го постигнете со вашиот омилен […]

Живот

Си го сменила личниот опис за да избега од долгови- операцијата ја подмладила за 30 години!

59-годишна жена од Кина од централнокинескиот град Вухан го смени својот изглед преку пластична операција за да избегне да ги плати долговите, во вредност од 25 милиони јуани (3,71 милиони […]

Живот

Познат дерматолог открива: Со овој едноставен трик ослободете се од кафените дамки на лицето и кожата

Најчесто овие дамки се појавуваат на лицето, рацете и рамењата и нозете, и со текот на годините нивниот број постојано се зголемува.Во продолжение ќе ви прикажеме многу едноставен, но ефикасен […]