Ознака: луксуз

Сцена

Купува куќа на море а не сака да плати паркинг- Лепа Брена брои пари за нова вила во Хрватска

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Живојиновиќ толку многу го сакаат хрватскиот брег што се на чекор од купување куќа во Опатија, дознава Курир! Фолк дивата, која веќе има имот […]

Дестинации

Најскапиот дом на светот? Облакодер вреден 1 милијарда долари, а многумина го исмеваат

Облакодерот има и приватна гаража во која што се наоѓаат над 160 автомобили, има и три хелиодроми, многубројни градини, храм, кино со капацитет од 50 седишта и дворец за балови. […]

Сцена

Лепа Брена купува нова јахта: Еве колку ќе плати семејството Живојиновиќ за 30-метарскиот брод

Пејачката, наводно, ја продава својата стара јахта, и купува нова, која ја изнајмила за крстарење Пејачката Лепа Брена наводно решила да ја купи јахтата „Салоренко“, со која крстарела со сопругот […]

Сцена

Само луксузно – Eве колку ја чинеше Лепа Брена одморот од 77 дена

Лепа Брена и семејството наводо потропиле пола милион евра за летувањето кое траело 77 дена. Српската ѕвезда заедно со сопругот Боба Живојиновиќ, синот Филип, снаата Алексадра и внукот Александар, синот […]

Сцена

Српската пејачка се разголи, но дома, покрај својот базен!

Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, на крајот на јануари, станаа родители на синот Јован, а претходно го добија својот прв син Јаков во 2016 година. Кратко по породувањето, […]

Сцена

Саша Ковачевиќ полн како брод: Си купил часовник вреден колку еден стан, но тоа не е сè

Саша Ковачевиќ неодамна се почестил со луксузен часовник, за што плати дури 50 000 евра. Имено, станува збор за часовник направен од бело злато и платина, а пејачот го купил […]

Сцена

Од базенот ќе ви испаднат очите, а внатре сауна, теретана и четири тоалети: Карлеуша има нов дом

Не е тајна дека пејачка Јелена Карлеуша ужива во луксузен дом на Дедиње. Таа се пресели во домот на некогашниот фудбалер Драган Стојковиќ- Пикси, а веднаш со фановите сподели и […]

Сцена

Фолкерката покажа во каков луксуз живее: Стан од 200 000 евра, сè e во бело и кристално

Пејачката Дара Бубамара неодамна купи луксузен имот во родниот град Нови Сад, а честопати на социјалните мрежи објавува фотографии од нејзиниот дом. Дара повеќе пати на Инстаграм покажа како изгледа […]

Сцена

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер

Освен што е најмлада членка на кланот Кардашјан-Џенер, Кајли истовремено е и најмладата милијардека во светот. До овој статус дојде благодарение на својот мејкап бренд „Kylie Cosmetics“ кој го основа […]

Сцена

Бекамови ќе го купат најскапиот апартман на светот- дома ќе си одат со хеликоптер!

Дејвид и Викторија Бекам планираат да го купат најскапиот апартман на светот, кој ќе ги чини ни помалку, ни повеќе цели 40 милиони евра. Бекам веќе формира клуб во МЛС-лигата […]