Ознака: луксуз

Сцена

Ибрахимовиќ се поднови со „играчка“ вредна 8 милиони евра

Фудбалеро на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ неодамна се поднови со нова скапа играчка која го воодушеви светот.Фудбалерот своето слободно време и рехабилитација од повредата на коленото ја користи за буквално […]

Живот

Бесни автомобили и скапи часовници додека војната им беснее пред врата: Вака се однесуваат богатите деца од Ирак

Додека едни војуваат или се обидуваат да ја сочуваат главата во војната во Ирак, на само 100 километри од Мосул се крие голем луксуз.На само еден час возење, во Ербил, […]

Живот

Патува по светот и оди на луксузни забави БЕЗ ДА ПОТРОШИ пари: Еве на кој начин ѝ успева тоа!

Натали Вуд од Кентербери (Англија) ги посетила сите континенти и престојувала во луксузни хотели, а за тоа не издвоила ниту една фунта.Сигурно се прашувате како успеала во тоа? Таа едноставно […]

Фото

„Окто“ – морски дворец од 60 милиони долари

Јахтата „Окто“ е една од 46-те јахти прикажани минатата недела на Monaco Yacht Show. Покрај гламурозната надворешност, оваа јахта може да се пофали и со фантастични перформанси и неверојатно луксузен […]