Ознака: Мавровка

Вести

Повторно се гради кафулето во „Мавровка“

Четири месеци по уривањето на дивоградбата на местото каде беше кафулето „Фонтана“ во ТЦ Мавровка, повторно се гради. Овој пат столбовите не се армирано-бетонски, туку челилчни. Од Општина Чаир за […]

Вести

Погледнете како денес се рушеше дивоградбата кај Мавровка

Дел од дивоградбата кај ТЦ Мавровска е урнат попладнево по четири часа активно рушење со градежната механизацијата на ЈП за одржување на патишта. Сопственикот на објектот Мевлудин Алити за време […]

Вести

Македонијапат ќе ја урива дивоградбата пред Мавровка

Македонијапат ќе ја урива дивоградбата пред Трговскиот центар Мавровка откако општина Чаир на два тендери не можеше да најде компанија која ќе го стори тоа. Старо-новиот премиер Заев преку Фејсбук […]

Вести

Конечно утврдено кој гради на диво кај Мавровка – поднесена кривична пријава

По неколкумесечна потрага полицијата конечно го најде лицето одговорно за дивоградбата кај Мавровка. Како што информираше МВР утрово во писмено соопштение, станува збор за 34 годишниот М.А од Скопје против […]

Вести

Откриен е „мистериозниот“ инвеститор на дивоградбата кај Мавровка, неа ќе ја урива ЈП за патишта

Откриен е „мистериозниот“ инвеститор на дивоградбата кај Мавровка, неа ќе ја урива ЈП за патишта На првата седница, новата Влада денес го задолжи Јавното претпријатие за одржување и заштита на […]

Скопје

Со 5.000 евра казнет сторителот кој го исече дрвото пред ТЦ „Мавровка“

Со 5.000 евра казнет сторителот кој го исече дрвото пред ТЦ „Мавровка“ Лицето кое го исече дрвото пред трговскиот центар „Мавровка“ е казнето со 5.000 евра, објави на својот фејсбук […]

Живот

Сообраќајка кај “Мавровка“, се чека увидна екипа од МВР

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот “Крсте Мисирков“ кај трговскиот центар “Мавровка“ во Скопје, објави “Алсат М“. Во моментов сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи едната коловозна […]

Вести

Снимена несреќата кај Мавровка

Вчера попладне се случила собраќајна несреќа на Бит Пазар, кај трговскиот центар Мавровка, помеѓу автомобил и моторциклист. Како што може да се виде од видеото, мотоциклот поминал на црвено по што […]