Ознака: магазин

18+ Занимливости Фото

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало иако имал тираж и до 300.000 примероци

Првиот број на „Еротика“, „ревијата за култура и уметност во љубовта“, излезе во февруари 1985 година за на крајот на 80-те да стане најтиражниот еротски магазин во Источна Европа со […]

Љубов и секс

Како изгледаат обичните луѓе кога испробуваат секс пози од магазините

Магазините и порталите постојано се обидуваат да ни откријат некои нови, заводливи, страствени пози во сексот со кои гарантираат “експлозии”, достигнување на врв кој ќе го паметите, кој ќе трае. […]

Живот

Променил 3 навики и ослабнал 133 килограми за 18 месеци!

Маж, тежок 210 килограми, успеал да ослабне 133 килограми за 18 месеци, а промената била толку неверојатна, што мислеле дека ја фотошопирал сликата.Претерано дебелиот Зек Мур, изгубил половина од својата […]