Ознака: магдонос

Кулинарство

Ќофтиња од туна

350 г конзервирана туна 50 г мелени бадеми 2 лажици сечкан магдонос 1 лажичка рендана кора од лимон 1 лажица сок од лимон 2 лажици рендан црвен кромид 2 исечкани […]

Живот

Две состојки го намалуваат високиот притисок за неколку минути

Еве еден едноставен рецепт со две природни состојки кои го намалуваат високиот крвен притисок. Една од нив е лимонот. Тој е чудесен во борбата против токсините кои се натрупуваат во […]

Кулинарство

Полнети лигњи

1 кг лигњи 300 г пелати (конзервирани домати) 200 г варен ориз 200 г парчиња маринирани шампињони 2 главици кромид 100 мл бело вино 2 лажици исечен магдонос 1 лажица […]