Ознака: магдонос

Кулинарство

Ќофтиња од туна

350 г конзервирана туна 50 г мелени бадеми 2 лажици сечкан магдонос 1 лажичка рендана кора од лимон 1 лажица сок од лимон 2 лажици рендан црвен кромид 2 исечкани […]

Живот

Две состојки го намалуваат високиот притисок за неколку минути

Еве еден едноставен рецепт со две природни состојки кои го намалуваат високиот крвен притисок. Една од нив е лимонот. Тој е чудесен во борбата против токсините кои се натрупуваат во […]

Кулинарство

Полнети лигњи

1 кг лигњи 300 г пелати (конзервирани домати) 200 г варен ориз 200 г парчиња маринирани шампињони 2 главици кромид 100 мл бело вино 2 лажици исечен магдонос 1 лажица […]

Живот

Намалете го нивото на лош холестерол во крвта со напиток кој се подготвува на многу едноставен начин

Освен што го намалува нивото на лошите масти во телото, овој магичен напиток го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата.Магдоносот во секојдневната подготовка на јадењата се додава како […]