Ознака: мажи

Живот

Мажите кои имаат брада треба да го знаат овој загрижувачки факт

  Мажите кои имаат брада треба да го знаат овој загрижувачки факт Анализите покажале дека многу повеќе бактерии има во брадата на мажите во споредба со крзното на кучињата. Тестирањето […]

Живот

5 работи кои еден маж не смее да си ги дозволи

Дефиницијата за алфа мажите е одамна позната. Челична волја, железна самодоверба, благодат, подготвеност, храброст за соочување со сите животни предизвици, цврстина на карактерот, физички изглед и водење грижа за својот […]

Живот

Во која балканска земја живеат најмногу дебели мажи?

Хрватска има најголема стапка на дебелина меѓу возрасните мажи во земјите од Европската унија. Според Европската здравствена анкета, во Хрватска секоја втора личност има прекумерна телесна маса, односно е дебела, […]

Живот

„Само биди дама“: Можни пораки кои мора да ги слушнат сите жени!

„Само биди дама!“ Колку пати сте ја слушнале оваа реченица? „Биди дама велат. Здолништето ти е прекратко. Деколтето ти е предлабоко. Пантолоните ти се претесни. Не покажувај толку кожа. Не […]

Љубов и секс

10 „идеални“ квалитети што жените ги бараат кај еден маж

Што се подразбира под „идеален“ Пронаоѓањето на вашата личност не е лесно. Некои бараат живот. Понекогаш, дури и ако ја најдовме вистинската личност, со тек на време патиштата се разминуваат […]

Занимливости

Шест типови на мажи кои не се добар „материјал“ за брак

Можеби звучи грубо, но некои мажи се добар „материјал“ за брак, а некои не се. Во брачна заедница се бара верност, искреност, предаденост, подготвеност за компромиси и ставање себеси на […]

Љубов и секс

Неколку причини зошто мажите не изразуваат емоции

Ве повредува кога имате многу заеднички работи со партнерот, а чувствувате дека тој се однесува студено кон вас. Во тие моменти, барате причина за таквото однесување. Мажите, за разлика од […]

Љубов и секс

Еве зошто мажите толку многу ги сакаат

Мажите ги привлекуваат жени кои имаат испакнати напрчени задници бидејќи тоа покажува дека жените се „сексуално заинтересирани“, покажуваат новите истражувања. Заоблената позадина, како што е онаа на Ким Кардашијан и […]

Технологија

Мажи внимавајте: Од 5G мрежата може да ви се намалат сперматозоидите и да бидете неплодни

Постои загриженост дека зголеменото ниво на електромагнетно зрачење во Велика Британија со зголемувањето на покриеноста на 5Г мрежата низ целата земја може сериозно да влијае на плодноста кај мажите, објави […]