Ознака: мажи

Љубов и секс

Дали е можно ова? Мажите над 40 години се особено заинтересирани за две работи

Мажите постојано се развиваат низ целиот живот – дури и кога станува збор за сексот. Според едно неодамнешно истражување, на мажите над 40 години особено им се допаѓаат две работи […]

Магазин

Мажите кои пијат алкохол се ПОПРИВЛЕЧНИ од оние кои не пијат

За некои жени, мажите кои пијат многу се одбивни, но новото истражување открива дека тие всушност најмногу ги заведуваат жените. Новите истражувања откриле дека жените побрзо ќе се вљубат во […]

Живот

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Истражување кое опфатило 210 средовечни мажи и жени, посочува дека на жените им треба повеќе спиење отколку на припадниците на „посилниот пол“, како и дека припадничките на „понежниот пол“ имаат […]

Мода

Модни грешки кои ги прават сите мажи, заради кои изгледаат несредено

Модата се менува постојано, но вашиот стил останува. Добро е да знаете дека луѓето ги забележуваат дури и најмалите детали во вашиот изглед, а тоа може да има влијание врз […]

Мода

МОДАТА СТАНА ЗАБЕГАНА: Ова е градник за мажи, кога ќе дознаете за што служи можеби ќе си купите

Јапонскиот бренд “Cholmo” претставил нов производ кој би можел да стане хит меѓу мажите. Станува збор за перничиња за гради кои на секој маж можат да му дадат “мускули” како […]

Љубов и секс

Типови на мажи кои најчесто завршуваат сами

За овие мажи наоѓањето и задржувањето на љубовта претставува исклучително тешка задача. Причините се кријат или во некоја нивна особина или животна навика поради која не можат да се посветат […]

Живот

Мажите не сакаат жени кои се склони на озборување…

Од какви жени бегаат мажите? Според недамнешното истражување, на прво место се оние кои постојано се жалат, озборуваат, ги зголемуваат проблемите и критикуваат речиси секого! По нив, следат жените кои […]

Магазин

5 работи кои додаваат сексапил кај мажите

Погледнете ја селекцијата на француското списание од 5 работи за кои се категорични: Сурфање – Сурфањето како спорт, според француското истражување, е најсексапилниот спорт според жените. Свири на гитара – […]