Ознака: Македонска фудбалска репрезентација

Македонски фудбал

Македонија без Пандев во составот го почнува мечот во Израел

Македонската фубалска репрезентација без капитенот Горан Пандев тргнува вечерва во петтиот квалификациски меч од овој циклус за Евро 2020, откако најискусниот фудбалер не успеа да биде фит за да го […]

Македонски фудбал

Адис Јаховиќ за „Пулс24“: Чеде сака од сите нас репрезентативци да направи едно „СЕМЕЈСТВО“

Интервју на новиот репрезентативец Адис Јаховиќ за „Пулс24“ каде упатува голема благодарност до селекторот Јаневски за кого вели дека од сите репрезентативци сака да направи едно „СЕМЕЈСТВО“, меѓудругото, Јаховиќ за […]

Македонски фудбал

Даниел Георгиевски ја сркши ногата

Македонскиот репрезентативец Даниел Георгиевски ја сркши ногата на мечот од романскиот фудбалски шампионат против тимот на Турну Северин. Кадер Бери, тоа е противничкиот фудбалер од екипата на Турну Северин кој […]

Македонски фудбал

Даниел Георгиевски го продолжи договорот со Стеауа

Македонскиот репрезентативец Даниел Георгиевски доби продолжување на договорот со романскиот клуб Стеауа од Букурешт. Според информациите, Стеауа на нашиот репрезентативец ќе му понуди четиригодишен договор на младиот Даниел Георгиевски. Даниел […]