Ознака: манекенка

Сцена

Ја продава невиноста за 2,3 милиони евра: „Сакам мајка ми да ја направам горда“

Манекенка ја понудила својата невиност на аукција, а најголемата понуда наводно била околу 2,3 милиони евра за тоа искуство. Се верува дека јапонски политичар понудил најмногу пари на аукцијата за […]

Занимливости

Има Даунов синдром и на само 14 години е успешна манекенка: Нејзиното животно мото мора сите да го применувате

14-годишната Џорџа Траеберт од Бразил станала модел откако нејзината мајка објави фотографија на социјалните мрежи. Навистина, такви работи често се случуваат, меѓутоа Џорџа не е типичен модел. Џорџа Траеберт од […]

Инстаграм

„Инстаграм не е реален живот“: Манекенка покажала како изгледа без Фотошоп

Манекенка од Австралија одлучила да покаже како се создаваат совршените фотографии, кои често ги гледаме на Инстаграм, а снимката многумина ги изненадила. Кејт Весли, манекенка од австралискиот Перт, објавила видео […]

Занимливости

Гола скокна од шести кат во Дубаи и преживеа: Преубавата манекенка конечно ги откри деталите

Руската манекенка, 23 годишната Екатерина Стетсјук, која бегајќи од маж кој сакал да ја силува, скокнала од шести кат во хотел во Дубаи. Таа тврди дека шефот кој е Пакистанец, […]

Живот

Запознајте ја првата манекенка со Даунов синдром

Пред четири години, Розен Стјуарт присуствувала на модна ревија во австралискиот град Бризбејн. Насред гламурозниот настап на манекенките, нејзината ќерка Меделин која има проблеми со говорот, се свртела кон неа […]

Сцена

Викторија Сикрет ја ангажираше првата манекенка со кожни неправилности

Вини Харлоу, сега веќе светски познатата манекенка со необичен изглед, стана едно од зашититните лица на Викторија Сикрет и ќе можеме да ја гледаме на ревијата во ноември, оваа година. […]

Сцена

И зборуваа дека е дебела, денес е прогласена за најсекси жена во светот

Актерката и манекенка Кејт Аптон е прогласена за најсекси жена на светот. Според изборот на магазинот „Максим“, Кејт е најсексапилна жена во светот. Манекенката истакнува дека за оваа ласкава титула […]