Ознака: Масимилијано Алегри

Меѓународен фудбал

Алегри: Робињо останува во Милан!

Говорејќи околу ситуацијата со бразилскиот фудбалер, тренерот на Милан истакнува дека Робињо ќе остане во клубот, барем до крајот на сезоната. Спремајќи се за куп-натпреварот против Реџина, Масимилијано Алегри одговараше […]

Меѓународен фудбал

Алегри загрижен поради дефанзивната линија

Тренерот на екипата на Милан во пресрет на мечот со Катанија е загрижен поради дефанзивната линија. Масимилијано Алегри има голем проблем да го состави тимот за наредниот дуел кој Милан […]

Меѓународен фудбал

Берлускони сепак го поддржува Алегри

Сопственикот на Милан, Силвио Берлускони инсистира дека Масимилијано Алегри ќе остане тренер на тимот и покрај восхитот што претседателот го има за Пеп Гуардиола.  Берлускони овој викенд изјави дека неговиот […]

Меѓународен фудбал

Ел Шарави му се заблагодари на Алегри

Популарниот „Фараон“ изрази благодарност до Масимилијано Алегри поради тоа што му даде безрезервна поддршка и успеа да го претвори во гол-машина од почетокот на шампионатот. Младиот италијански напаѓач веќе постигна […]