Ознака: мајка

Занимливости

Му направила маникир на бебето, па мајката добила жестоки навреди

Мајка доби жестоки навреди на Интернет откако објави фотографија од ноктите на своето бебе. Жената ја споделила фотографијата на социјалните мрежи, а наскоро се појави и на subreddit /trashy, каде […]

Занимливости

Детенце следело онлајн настава, неговата мајка г*ла се прошета пред камерата

Поради пандемијата од Ковид-19 која што го зафати светот, а како превенција а со цел да се спреши ширењето на истата децата приморани се наставата да ја слушаат онлајн преку […]

Живот

Најплодната жена на светот, која роди 43 деца, реши дека повеќе нема да раѓа

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела тројки и шест пати близнаци. Така, била бремена „само“ 15 пати, […]

Вести

Mицкоски ја потврди информацијата дека мајка му е позитивна на коронавирусот

Дa, точно е. Мајка ми е позитивна, веќе неколку дена. Направено е тоа епидемиолошко интервју со неа, луѓето кои биле во нејзина близина се разбира ќе бидат и се веќе […]