Ознака: мајка

Живот

20 генијални трикови кои треба да ги знае секој родител

20 Генијални трикови кои треба да ги знае секој родител Родителството е еден од најисполнувачките, но истовремено и најтешките предизвици со кои некогаш ќе се соочите во животот. Имате еден […]

Живот

Како отчукува биолошкиот часовник кај жената?

Квалитетот на јајце-клетките со годините се намалува, па така и веројатноста за природно оплодување е помала, додека се зголемува ризикот од губење на детето. Но, покрај возраста на мајката, битни […]

Сцена

Среќен крај: Мајката на Тања и Лидија Кочовски пронајдена жива и здрава!

Невенка Кочовски, мајката на актерката Лидија и пејачката Тања Кочовски во раните утрински часови го напуштила својот дом и не се вратила, при што на социјалните мрежи експресно се рашири […]

Вести

Асимптоматична мајка од Њујорк несвесно инфицирала седумнаесет од нејзините осумнаесет деца со коронавирус

Асимптоматична мајка од Њујорк несвесно инфицирала седумнаесет од нејзините осумнаесет деца со коронавирус. Беше застрашувачки. Јас бев малку пред нив со заразата. Јенсик, која посвоила некои од нејзините деца, се […]

Занимливости

Оваа мајка на три деца од Јапонија има извонредни вештини за правење оброци со пржени јајца

Кога станува збор за храната, сите родители знаат колку може децата да бидат пребирливи. Вкусот не е единствената важна работа за децата, туку и визуелниот изглед на храната е исто […]

Вести

Мајка на две деца е волонтер за вакцината против смртоносниот вирус

Џенифер Халер е храбрата 43-годишна мајка на две деца, која прва ја прими вакцината против новиот смртоносен вирус што сега повеќе од ва месеци владее со светот. Откако тим од […]