Ознака: Мајкл Џордан

Кошарка

Мајкл Џордан: Го сакав Коби, тој за мене беше како помал брат

Најдобриот кошаркар во историјата на овој спорт, Мајкл Џордан, рече дека Коби Брајант го чувствувал како помал брат. -Зборовите не можат да ја опишат болката што сега ја чувствувам. Го […]