Ознака: МВР

Црна хроника

Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално

Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално На 14.06.2020 во с.Ваксинце, кумановско, од полициски службеници бил извршен претрес во домот на Т.Ќ.(59), при што биле пронајдени […]

Вести

Македонски полициски синдикат: Владата да го поништи штетниот договор потпишан од Чулев

Денеска на прес конференција синдикатот побара од владата да го поништи, штетниот и противзаконски договор, потпишан од министерот Наќе Чулев. „Раководството на Македонскиот полициски синдикат во периодот кој што измина […]

Вести

Дури 5.397 прекршувања на полицискиот час изброја МВР, од кои само последниот викенд 622

Дури 5.397 прекршувања на полицискиот час изброја МВР, од кои само последниот викенд 622. Скопје предничи викендов Oд четвртокот во 21:00 часот, до утрово во 05:00 часот од страна на […]

Црна хроника

Запалено Ауди во Скопје, кој дивее со колите?

Запалено Ауди во Скопје, кој дивее со колите? Денес, во утринските часови во МВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул.„Ресенска“ паркирано патничко моторно возило „ауди А8“ со скопски […]

Црна хроника

Уапсен државјанин на Косово кој пренесувал 113 мигранти во ладилник

Уапсен државјанин на Косово кој пренесувал 113 мигранти во ладилник 30-годишен Косовец вчера е фатен како превезува 113 мигранти од Бангладеш, Индија и Мијанмар. -Вчера околу 01.15 часот на автопатот […]

Вести

Маските задолжителни, полицијата ќе ја засили контролата

Од вчера е укинат полицискиот час. Но, и покрај олабавувањето на рестриктивните мерки, во сила остануваат препораките на Владата и Министерството за здравство за заштита од коронавирусот. Од Министерството за […]

Вести

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК!

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК! “Здраво. Ако може да се слушнеме.” Овие зборови не се некој наивен и збунет флерт на млади тинејџери, иако до вчера ако некаде […]