Ознака: МВР

Вести

Никако да се навикнеме на новата нормалност – во просек по 400 казни дневно за неносење маски

Ако се суди според дневните информации од МВР за бројот на оние кои се казнуваат за неносење на овој тип лична заштита, казните не се проблем за граѓаните Со Уредба […]

Црна хроника

Од полицијата се бараат „тепачите“ од „Тикток“ кои претепаа момче и го објавија видеото на социјалните мрежи

Од полицијата се бараат „тепачите“ од „Тикток“ кои претепаа момче и го објавија видеото на социјалните мрежи Министерството за внатрешни работи ги бара тепачите од видеото од социјалната мрежа „Тикток“ […]

Вести

Директорот на „Улици и патишта“ уапсен со кокаин!

Директорот на скопското јавно претпријатие „Улици и патишта“ во саботата бил уапсен со две пакувања кокаин во Струга. Како што пишува Лидер, при претресот кај него била пронајдена поголема количина […]

Вести

Специјалците на МВР ја прекинаа потрагата по удавеното момче

Специјалната единица „Тигар“ која денес пристигна во Претор со цел да го пронајде удавеното момче, ја прекина потрагата. Имено боците на нуркачите останале без кислород, па поради тоа е прекината […]

Вести

МВР доби нов министер- еве кој ќе го замени од денеска Чулев

Денеска во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, официјално му ја предаде должноста министер за внатрешни работи на д-р Агим Нухиу. По денешното примопредавање на […]

Црна хроника

Обид за силување во Куманово на 9 годишно девојче

Обид за силување во Куманово на 9 годишно девојче СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.А. (31) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад […]

Црна хроника

Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално

Во Ваксинце се откриени 51 емигрант кои се влезени во земјата нелегално На 14.06.2020 во с.Ваксинце, кумановско, од полициски службеници бил извршен претрес во домот на Т.Ќ.(59), при што биле пронајдени […]