Ознака: млеко

Кулинарство

Мухалебија

1 л млеко 30 г кокосово брашно 100 г путер 6 лажици пченичен гриз 250 г шеќер 1 ванилин шеќер Во тенџере на оган растопете го путерот, додадете го гризот […]