Ознака: млеко

Кулинарство

Мухалебија

1 л млеко 30 г кокосово брашно 100 г путер 6 лажици пченичен гриз 250 г шеќер 1 ванилин шеќер Во тенџере на оган растопете го путерот, додадете го гризот […]

Занимливости

Македонка по породувањето стана хит на интернет: „Остатокот од млекото го цицаше мажот ми“

Македонска мајка стана хит на интернет со својот коментар на социјалните мрежи. -мене мажот ми ми купи рачна пумпа и супер ми бркаше работа додека бевме на болница 4 дена, […]

Кулинарство

Шах торта

ЗА ПАНДИШПАНИ 8 јајца 16 лажици шеќер 16 лажици брашно 8 лажици топла вода 3 лажици какао 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво ЗА ФИЛ 1 литар млеко 300 […]