Ознака: море

Дестинации

„Glamping“ со поглед на море е совршен избор за есенски одмор

Иако вистинските летни денови полека завршуваат, раната есен е совршено време да се опуштите во потполност, да ги обновите умот и телото и да ги наполните батериите за сите предизвици […]

Занимливости

Едни му викаат дека е “цар“, други го нарекоа “глупак“: Со параглајдер лета над морето, седнат на кревет!

Параглајдинг инструкторот Хасан Кавал од Турција реши да лета во удобноста на неговиот двосед, а за целосно искуство додаде и телевизор. Кавал ги закачи двоседот и ТВ на параглајдерот, а […]

Нега и убавина

Еве како морето благотворно делува на телото: Го отстранува целулитот и го чисти тенот

Освен што од летувањето се враќаме поодморени, релаксирани и со бронзен тен, пред заминувањето на море би требало да ги знаеме и сите негови предности, но и благодетите на водата […]

Живот

Дерматолог открива дали на децата и бебињата им е потребна посебна крема за сончање

Децата, а особено бебињата, за разлика од возрасните бараат посебна заштита на кожата од сонце. Нивната кожа е многу почувствителна од кожата на родителите и ако незаштитена е изложена на […]

Живот

Никогаш не била на одмор а сега и се исполни сонот: „Морав да проверам дали е морето вистинско“

Приказната за 16- годишната тинејерка Мирсада Хаџиќ од од БиХ со својата приказна го разнежни целиот регион. Ова девојче од својата дестеа година секојдневно му помага на своето семејство околу […]

Дестинации

Единствениот град на вода мора да има единствени правила

Една од туристките морала да плати казна од 250 евра поради тоа што се сончала во бикини. Венеција се соочува со многу проблеми поради големиот број на несовесни туристи. Така […]