Ознака: море

Дестинации

Сакате евтин одмор: Оваа земја се обидува да ги врати туристите на плажите, цените се на половина

Паднатата туристичка индустрија на Шри Ланка се обидува да ги врати туристите на плажите кои запустеа по смртоносните велигденски напади. Паѓаат цените на сместувањата во хотели и промовираат понудa на […]

Занимливости

Глисер на дување е новиот летен хит што ќе направи да се чувствувате како милионери

Летото е веќе тука, па сигурно веќе го планирате вашето викенд бегство со најдобрите пријатели и семејството! Но, ако сакате вистински да се релаксирате, може да биде навистина скапо. За […]

Живот

Како влијае морето на нашиот мозок?

Морето е здраво, гледано од која било гледна точка. Всушност, кога луѓето ги набљудуваат бесконечните простори во нашата перцепција и емоционална состојба се случуваат промени. Промените се зголемуваат кога овој […]

Живот

Луѓето кои живеат покрај вода се поздрави и посреќни

  Дури и ако  на имате среќа. Имено, истражувањата покажуваат дека животот покрај вода е исклучително добар за здравјето. Новото истражување кое универзитетот во Ексетер, Велика Британија го спровел во […]

Сцена

Лепа Брена ужива покрај море, но облечена како за зимување

По краткото отсуство, Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ повторно се вратија на море. Пејачката потполно се заштити од сонцето, па покрај шешир носеше и долга кошула и панталони, […]