Ознака: море

Сцена

Џеј Ло влажна- пејачката во бикини го покажа своето секси тело на 49 години

Пејачката Џенифер Лопез заедно со нејзиното момче Алекс Родригез и децата овие денови ужива на заслужениот одмор. Папараците сепак успеаја да ја пронајдат пејачката и за време на нејзиниот летен […]

Живот

Како близината на морето влијае на нашето здравје?

Дали се чувствувате енергично и позитивно, веднаш после поминатиот викенд на море? Сега и истражувањата потврдуваат зошто го имате тоа позитивно чувство. Доколку не живеете близу море, можеби е време […]

Занимливости

Нуркачка успеала да сними едно од најретките морски суштества

Пени Билич од британскиот островот Ман нуркала околу островот Комодо во Индонезија, кога забележала мистериозно морско суштество.Станува збор за ајкула од видот Megashasma pelagios, која првпат е забележана во водите […]

Видео

Му се брзало од траектот па автомобилот го „паркирал“ на дното на морето

Надзорните камери на траект во Русија снимиле прилично бизарна сцена. Имено, еден возач одлучил да тргне кон брегот пред траектот да се укотви…Само  неколку метри му  требале на траектот да […]

Балкан

ПАНИКА НА ПЛАЖА ВО ХРВАТСКА: Се појавиле две жени во буркини, а покрај нив мажи со црни торби…

Две жени облечени во буркини минатата недела предизвикале општа паника во Сплит.Иако приказната потсетува на лоша скриена камера каква може да се најде на интернет, сепак е вистинита, а сведоците […]