Ознака: музика

Сцена

Форбс ја објави листата за најплатени музичари за 2012 година

Магазинот Форбс објави листа од музичари од сите жанрови кои заработиле најмногу пари во периодот од мај 2011 до мај 2012 година.  На првото место на листата се најде раперот Др. Дре, […]