Ознака: наместен конгрес

Интервјуа

Независен: Интервју со д-р Филип Петровски за политичките состојби во Македонија

Движењето „Македонија блокира“ како лесно да се помири со промената на уставното име. Дали е тоа поради немоќ, малиот број граѓани што се одѕиваа на протестите, притисоците од власта или […]

Избор на уредникот

Амди Бајрам смета дека е подобро тој да е претседател на ВМРО, алудирајки на наместениот конгрес и изборот на Мицкоски

Амди Барјам се исмеа, ама сериозно се исмеа со ДПМНЕ односно со изборот на Мицкоски. Како што рече во својот настап на ТВ рече дека сите тие се за него […]

Избор на уредникот

Интервју со Филип Петровски: Нема ни „ф“ од фер битка

Писмото што поранешни и сегашни функционери на ВМРО-ДПМНЕ го испратија доизвршниот комитет на партијата стигна и до јавноста. Што точно се случува на терен, што ги изреволтира толку? – На […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Груевски го поставува Мицковски за претседател на наместен конгрес

Хмммм, станува интересно, до некаде и патетично.. Додека јас размислувам дали од кога ќе станам претседател, еден од моите потпретседатели да биде избран од месните комитети, другиот да биде избран […]